NOVÁ KREATÍVNA DIELŇA - MERENDINA

 

Naši klienti dostali v roku 2019 krásny Mikulášsky darček. V decembri  2019 sme pre nich otvorili novú kreatívnu dielňu s trocha netradičným názvom „MERENDINA“.

Merendina je sladký taliansky koláčik, ktorý  má urobiť ľuďom radosť, potešenie a dobrú náladu. Je to taká milá sladkosť , na ktorú sa všetci tešia a ktorá vždy vylepší človeku náladu.

 A rovnaké  ambície má aj naša nová kreatívna dielňa - chce priniesť všetkým čo ju navštívia radosť, potešenie, poučenie a hlavne dobrú náladu.

Aktivity v nej sú pripravované s láskou a úctou k prijímateľom sociálnych služieb a s ohľadom na ich možnosti, schopnosti a zdravotný stav.

Z mnohých zaujímavých a kreatívnych aktivít Merendiny  vyberáme napr.

  • embosované vianočné pohľadnice
  • maľované biblické príbehy
  • modelovanie zvieratiek z balónov
  • výroba sviečok z medových plátov
  • psychomotorické hry s padákom
  • BON- TON -cyklus spoločenského správania
  • VIEME ČO JEME - cyklus zdravej výživy

 

Viac fotografií z aktivít Merendiny si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

V roku 2020 sa pripravuje v kreatívnej dielni mnoho nových a netradičných aktivít  napr.cyklus spoločenského správania BON-TON, výroba drevených hracích kociek , výroba látkových hračiek, sketchboard –maľované evanielium, quilling a pod.

Veľkým prísľubom  poskytovania kvalitných a dobre fungujúcich služieb je aj nová inštruktorka sociálnej rehabilitácie p. Magdaléna Hrivniaková.

Je to skúsená lektorka tvorivých dielní a  jej dlhoročné  dobrovoľnícke skúsenosti  v tejto oblasti sú aj pre ostatných kolegov  vzácnym zdrojom inšpirácie a inovatívnych nápadov. Jej úvodné aktivity v kreatívnej dielni Merendina  mali u prijímateľov soc.služieb, ale aj ich rodinných príslušníkov  vynikajúce odozvy a priniesli mnoho pozitívnych zmien.

Pani Hrivniaková je  nositeľkou čestného ocenenia Národného dobrovoľníckeho centra  CARDO – „DOBROVOĽNIK ROKA 2017“ a víťazkou v kategórii „DLHODOBÁ DOBROVOLNICKA POMOC“ s  vzácnym poďakovaním od úradujúceho prezidenta SR .

 Sme radi , že sme ju mohli prijať do nášho kolektívu a veríme, že aj to zvýši atraktivitu nášho zariadenia  a kvalitu poskytovaných služieb.

VIAC_ FOTO - vid fotogaléria